Polski klub o krok od finału Ligi Mistrzów! Bezcenne zwycięstwo na trudnym terenie [WIDEO]

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla są bardzo bliscy wielkiego finału Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu półfinałowym polska drużyna wygrała na wyjeździe 3:1 z tureckim Halkbankiem Ankara.
W dwóch ostatnich edycjach siatkarskiej LM równych sobie nie mieli zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla. ZAKSA broni tytułu, ale nie jest wykluczone, że w tegorocznym finale dojdzie do starcia dwóch polskich zespołów.
W czołowej czwórce rozgrywek są bowiem nie tylko obrońcy tytułu, ale także zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. Co więcej, ci ostatni w środę znacznie przybliżyli się do meczu o złoto.
Rywalami polskiego zespołu był turecki Halkbank Ankara. Pierwsze spotkanie rozegrano w Turcji. W secie otwarcia goście szybko zdobyli przewagę dzięki znakomitym atakom Tomasza Fornala.
Reprezentant Polski bezbłędnie punktował, a później przewaga Jastrzębskiego Węgla rosła. W pewnym momencie było już 17:11. Potem Turcy ruszyli do odrabia strat, lecz przegrali 22:25.
Druga odsłona była wyrównana, ale z biegiem czasu polski zespół znów zaczął zyskiwać przewagę. Dobra gra w bloku i skuteczne ataki Stephena Boyera dały kilka punktów przewagi. Ostatecznie dzięki kluczowemu punktowi Fornala Jastrzębski Węgiel wygrał 25:23.
Trzecia partia to mocna odpowiedź Halkbanku. Tym razem to turecki zespół był lepszy w praktycznie każdym elemencie gry. Efekt to bardzo wysokie zwycięstwo gospodarzy - 25:16.
W całym spotkaniu nadal to Jastrzębski Węgiel znajdował się jednak w zdecydowanie lepszej sytuacji. W czwartym secie polski zespół potwierdził klasę. Siatkarze Halkbanku popełniali sporo błędów, a Polacy to wykorzystali. Wygrali 25:22 i w całym spotkaniu zwyciężyli 3:1. Dzięki temu to właśnie oni są zdecydowanie bliżej finału elitarnej Ligi Mistrzów.

Halkbank Ankara - Jastrzębski Węgiel 1:3 (22:25, 23:25, 25:16, 22:25)

Maciej Pietrasik29 Mar 2023 · 20:00