Polski napastnik bohaterem w MLS! Dwa gole kandydata do kadry [WIDEO]

Świetny mecz Patryka Klimali w MLS! Polski napastnik strzelił dwa gole, a jego New York Red Bulls wygrali na wyjeździe z Chicago Fire 2:1.
Jako pierwsi do bramki trafili gospodarze. W 17. minucie rzut karny na gole zamienił Xherdan Shaqiri.
Klimala pojawił się na boisku na początku drugiej połowy. Dwadzieścia minut później zarobił żółtą kartkę. Pół godziny po wejściu do gry doprowadził do remisu. Prawą stroną boiska przedarł się Luquinhas, dograł w pole karne, a nieobstawiony Klimala płaskim strzałem pokonał Gabriela Sloninę.
Gospodarze w końcówce sami utrudnili sobie walkę o korzystny wynik. W krótkim czasie z boiska wyleciało dwóch ich piłkarzy - Jhon Duran i Rafael Czichos.
Zespół z Nowego Jorku zwycięstwo zapewnił sobie na początku doliczonego czasu gry. Klimala spokojnym strzałem trafił do bramki z rzutu karnego.
Dla 23-latka był to dziewiąty występ w tym sezonie MLS. Strzelił w nich trzy gole i zaliczył trzy asysty.
Niedawno Klimalę w Stanach Zjednoczonych odwiedził Czesław Michniewicz. Selekcjoner przyznał, że bierze pod uwagę powołanie napastnika New York RB. Postawił mu jeden warunek - musi regularnie trafiać do bramki.
Marcin Karbowski01 May 2022 · 07:04
Źródło: Twitter