Polski skaut nie ma wątpliwości przed mundialem. "Na pewno Arabia Saudyjska nie boi się Polski"

Polski skaut nie ma wątpliwości przed mundialem. "Na pewno Arabia Saudyjska nie boi się Polski"
Marcin Bulanda
Autor: Adam Kłos 02 Lip 2022 | 09:25
Arabia Saudyjska będzie jednym z rywali Polski na nadchodzącym mundialu. Maciej Gil na łamach "Przeglądu Sportowego" opowiedział o odczuciach związanych z tym meczem.
Na papierze Arabia może być uznawana za najłatwiejszego przeciwnika w fazie grupowej mistrzostw świata. Szef skautingu w ekipie Al-Fateh przestrzega jednak przed lekceważeniem rywala.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Losowanie uznano za trudne ze względu na Argentynę i Meksyk. Z Polaków znany jest tu w zasadzie tylko Robert Lewandowski i uważa się, że są w stanie z nami powalczyć. Na pewno nie jest tak, że ktoś tu się nas boi. Oczywiście, będziemy faworytem, ale ja bym Arabii Saudyjskiej nie lekceważył. - ocenił Maciej Gil w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".
- Kibice w Arabii Saudyjskiej bardzo żyją reprezentacją. Myślę, że tak samo, jak my naszą kadrą. Tym bardziej, że ich reprezentacja odniosła sukcesy w eliminacjach, wychodząc z grupy przed Australią i Japonią - kontynuował skaut, który na co dzień pracuje w Arabii.
Przewagą Arabii Saudyjskiej z pewnością będzie przystosowanie do warunków pogodowych. Mowa tu oczywiście o gorącym klimacie charakterystycznym dla Kataru oraz innych państw na Bliskim Wschodzie.
- Jeśli chodzi o kwestie klimatu, to Saudyjczycy nie muszą się do niego przyzwyczajać. W tym będą mieli nad nami przewagę - dodał Maciej Gil.
Mecz Polski z Arabią Saudyjską odbędzie się 26 listopada. Cztery dni wcześniej podopieczni Czesława Michniewicza zmierzą się z Meksykiem 30 listopada odbędzie się ostatnia kolejka fazy grupowej, kiedy Polska zagra z Argentyną.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Przegląd Sportowy

Dyskusja 26