Polski skrzydłowy błyszczy w lidze tureckiej. Gol i asysta na inaugurację rozgrywek [WIDEO]

Patryk Szysz od tego sezonu występuje w tureckim Basaksehirze. Polski skrzydłowy ze znakomitej strony pokazał się w poniedziałkowym meczu z Kasimpasą. Już w pierwszej połowie zaliczył gola oraz asystę.
Skrzydłowemu z końcem czerwca skończył się wcześniejszy kontrakt z Zagłębiem Lubin. 24-latek postanowił spróbować sił za granicą. Trafił do tureckiego Basaksehiru.
W tej drużynie rozegrał już trzy oficjalne spotkania w eliminacjach Ligi Konferencji. Za każdym razem wchodził na boisko z ławki rezerwowych. Zdobył nawet jedną bramkę.
W poniedziałkowym spotkaniu ligowym z Kasimpasą Polak pojawił się w podstawowym składzie. W ligowym debiucie Szysz pokazał się ze znakomitej strony.
W 22. minucie wypracował pierwszego gola dla swojej drużyny. Wyprzedził rywala po prawej stronie boiska i wyłożył piłkę Danijelowi Aleksiciowi, który wykończył całą akcję.
Nieco ponad kwadrans później to Polak wpisał się na listę strzelców. W stuprocentowej sytuacji znalazł się dość przypadkowo, bo najpierw jeden z jego kolegów trafił w słupek, a później piłka odbiła się od obrońcy.
Szysz dobrze zorientował się jednak w całej sytuacji i z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w siatce. Ostatecznie Basaksehir w meczu z Kasimpasą wygrał aż 4:0. W drugiej połowie do siatki trafiali Chouiar oraz Turuc.
Maciej Pietrasik08 Aug 2022 · 19:33