Polskie siatkarki pokazały wielką moc i pokonały Niemki po epickim boju! Biało-czerwone zagrają o medale ME!

CEV
Polskie siatkarki zagrają o medale mistrzostw Europy! Podopieczne Jacka Nawrockiego wygrały po dramatycznym boju z Niemkami 3:2. To największy sukces żeńskiej siatkówki w Polsce od 2009 roku.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
Biało-czerwone bardzo dobrze weszły w spotkanie, szybko obejmując prowadzenie 5:2, a po chwili 9:5. Znakomicie prezentowały się Mędrzyk i Smarzek-Godek, jednak Niemki szybko odpowiedziały i na tablicy wyników pojawił się rezultat 12:13. Od stanu 17:17 Polki zanotowały przestój w grze, gubiąc cztery kolejne punkty. Tej straty nie udało się nam już odrobić. Niemki wygrały 22:25.
Druga partia to niezwykła metamorfoza podopiecznych Jacka Nawrockiego. Od stanu 4:4 polskie siatkarki zdobyły cztery punkty z rzędu, a po kilku minutach było już 13:5. Niemki popełniały błędy, a pod siatką błyszczała Wołosz. Gdy Stysiak posłała asa serwisowego, zrobiło się nawet 23:14, a set zakończył się wynikiem 25:16.
Polki złapały dobry rytm, a dowodem na to był początek trzeciego seta. Biało-czerwone imponowały na zagrywce, bezlitośnie punktując rywalki. Stysiak i Smarzek-Godek kończyły kolejne piłki, doprowadzając do stanu 9:3. Nasze rywalki były bezradne i przegrywały już nawet 19:11. Polki jednak na moment się zacięły, a Niemki zaliczyły pięciopunktową serię. Końcówka należała jednak do naszych siatkarek, które wykorzystały trzecią piłkę setową (25:19).
W czwartym secie znakomite zagrywki Kąkolewskiej i skuteczna gra w bloku dały nam wynik 12:8. Wydawało się, że półfinał jest na wyciągnięcie ręki, a tymczasem Niemki niespodziewanie wróciły do dobrej gry (3 asy z rzędu Hanke) i zdołały wyjść na prowadzenie 16:22, by wygrać 17:25.
O tym, kto zagra w półfinale, zadecydował tie-break. Bohaterką tej części gry była Stysiak, która wypracowała Polkom pokaźną przewagę (od 1:2 do 6:2). Polki wygrały 15:11 i to one zagrają w półfinale z Turczynkami.
Polska - Niemcy 3:2 (22:25, 25:16, 25:19, 17:25, 15:11)
Polska: Wołosz, Smarzek-Godek, Alagierska, Kąkolewska, Mędrzyk, Stysiak, Maj-Erwardt (libero) oraz Stenzel (libero), Grajber, Kowalewska, Wójcik, Zaroślińska-Król.
Niemcy: Poll, Geertis, Lippmann, Schoelzel, Hanke, Weitzel, Pogany (libero) oraz Kastner, Drewniok, Vanjak, Alsmeier, Stigrot, Grunding.