Polskie siatkarki wygrały na otwarcie mistrzostw świata! Wielki powrót w trzecim secie!

Łukasz Sobala / Press Focus
Polskie siatkarski od zwycięstwa rozpoczęły udział w mistrzostwach świata. Biało-czerwone wygrały z Chorwacją 3:1.
W pierwszym secie dominowały. Szybko wypracowały sobie kilka punktów przewagi. Chorwatki nie miały na nie sposobu. Potężnie atakowała Magdalena Stysiak, punkty dokładał Oliwia Różański, funkcjonował środek. Efektem było przekonujące zwycięstwo 25:19.
Na przebiegu drugiego seta zaważył jego początek. Chorwatki szybko odskoczyły na cztery punkty. Duża w tym zasługa Polek - w kolejnych akcjach w aut atakowały Magdalena Stysiak i Oliwia Różański.
Biało-czerwone goniły rywalki, potrafiły się do nich zbliżyć na dystans jednego punktu, ale natychmiast marnowały to tracąc punkty seriami. Jeszcze jeden zryw wykonały w końcówce, gdy po punktowym bloku Kamili Witkowskiej przegrywały tylko 20:21. Nie zdołały jednak odwrócić losów gry.
Trzeci set zaczął się od prowadzenia Polek, ale w środkowej fazie seta inicjatywę przejęły Chorwatki, które zdobyły pięć punktów z rzędu. Zrobiło się 7:12. Później było jeszcze gorzej - nawet 8:16.
Polki potrafiły jednak odwrócić losy gry. Stopniowo odrabiały straty, w kilku ustawieniach punktowały seriami. Najbardziej efektowna zadecydowała o losach seta. Biało-czerwone wygrały siedem akcji z rzędu i objęły prowadzenie 22:20. Nie wypuściły go z rąk. Duża w tym zasługa Moniki Gałkowskiej i Katarzyny Wenerskiej, które pojawiły się na podwójnej zmianie.
W czwartym secie Chorwatki prowadziły tylko na początku. Polki szybko przejęły inicjatywę i budowały swoją przewagę. Znów potrafiły punktować seriami. Ostatecznie wygrały aż dziesięcioma punktami. Grę asem serwisowym zakończyła świetnie grająca Witkowska.
Polska - Chorwacja 3:1 (25:19, 21:25, 25:23, 25:15)
Marcin Karbowski23 Sep 2022 · 20:00