Polskie starcie w Premier League. Drużyna Mateusza Klicha rozbiła zespół Jana Bednarka [WIDEO]

Piłkarze Leeds United wygrali z Southampton w zaległym meczu 18. kolejki Premier League. Spotkanie na Elland Road zakończyło się wynikiem 3:0 (0:0).
To było polskie starcie w rozgrywkach angielskiej elity. W wyjściowej jedenastce gospodarzy znalazł się Mateusz Klich. Z kolei w ekipie gości mecz od pierwszej minuty rozpoczął Jan Bednarek.
W 8. minucie groźną sytuację stworzyli przyjezdni. Wówczas Tella uderzył w kierunku bramki, ale na posterunki był Meslier. Kolejne minuty nie przyniosły wielkich emocji.
Piłkarze dopiero ożywili się w 33. minucie. Wtedy w polu karnym padł Tella. Andre Mariner wskazał na wapno, jednak do akcji wkroczył system VAR. Powtórki pokazały, że faulu nie było i sędzia zmienił decyzję.
Chwilę później znakomitym wślizgiem popisał się Oriol Romeu, który zatrzymał pędzącego sam na sam z bramkarzem Raphinhę.
Gospodarze zabójczy cios wyprowadzili tuż po przerwie. W szybkiej kontrze Roberts obsłużył dokładnym podaniem Bamforda. 27-latek wpadł w pole karne i uderzył obok golkipera rywali.
Przyjezdni nie byli w stanie odrobić tej straty. Co więcej - stracili kolejne bramki. W 74. minucie do siatki trafił Dallas, który uderzeniem "z czuba" zaskoczył McCarthy'ego. Wynik spotkania ustalił Raphinha. Brazylijczyk przymierzył z rzutu wolnego.
Ekipa "Pawi" dzięki wygranej ma na swoim koncie 35 punktów i zajmuje 10. lokatę w tabeli Premier League. Dorobek "Świętych" to 30 "oczek" Daje im to 14. miejsce.
Daniel Makarewicz23 Feb 2021 · 20:52