Popis Antoine'a Griezmanna! Dublet Francuza i ważne zwycięstwo FC Barcelony [WIDEO]

Popis Antoine'a Griezmanna! Dublet Francuza i ważne zwycięstwo Barcelony [WIDEO]
SOPA Images / SIPA / Pressfocus
Barcelona pokonała Villarreal 2:1. Bohaterem Katalończyków został Antoine Griezmann.
Wynik spotkania otworzył jednak Samuel Chukwueze. Nigeryjczyk wyszedł na pozycję po tym, jak równowagę stracił Jordi Alba. Następnie 21-latek zwiódł ter Stegena i wyprowadził Villarreal na prowadzenie.
Radość gospodarzy nie mogła trwać zbyt długo. Kilkadziesiąt sekund po golu Chukwueze do siatki trafił Antoine Griezmann. Napastnik Barcelony otrzymał podanie na wolne pole od Oscara Minguezy i sprytnym lobem pokonał Sergio Asenjo.
W 35. minucie Griezmann skompletował dublet. Tym razem Francuz trafił do siatki po fatalnym błędzie Juana Foytha. Obrońca Villlarreal właściwie podarował rywalowi bramkę.
Od 65. minuty Villarreal grał w dziesiątkę. TUTAJ zobaczysz bandycki faul Manu Triguerosa, który mógł złamać nogę Leo Messiemu.
W drugiej połowie na boisku pojawił się Ilaix Moriba, perła barcelońskiej La Masii. W 68. minucie młody piłkarz miał szansę podwyższyć prowadzenie, ale nie zdołał trafić do siatki po uderzeniu głową. W 84. minucie przed dobrą szansą stanął także Frenkie de Jong. Holender pozazdrościł Griezmannowi i też chciał strzelić gola podcinką. Pomocnik jednak nie trafił w bramkę.
W końcówce drogę do siatki spróbował znaleźć Gerard Moreno. Napastnik doszedł do piłki po wrzutce Daniego Parejo z rzutu wolnego, zdecydował się na ekwilibrystyczny strzał przewrotką, ale ter Stegen bez problemów złapał piłkę. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Ronalda Koemana 2:1.
Barcelona zajmuje obecnie trzecie miejsce w lidze. Katalończycy mają jednak tyle samo punktów, co drugi w tabeli Real i jeden mecz więcej do rozegrania. Villarreal jest siódmy.
Adam Kłos25 Apr 2021 · 18:06