Popis bramkarza Stali Mielec! Obronił dwa rzuty karne w jednym meczu [WIDEO]

Łukasz Sobala/Pressfocus
Stal Mielec wygrała z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza 1:0. Bohaterem spotkania został Rafał Strączek.
Od pierwszego gwizdka bardzo aktywny w szeregach gospodarzy był Krystian Getinger. Tomasz Loska musiał dwa razy interweniować po kąśliwych centrach wahadłowego Stali.
W 21. minucie gospodarze z Mielca objęli prowadzenie. Fabian Piasecki urwał się obrońcom i wygrał pojedynek z bramkarzem Termaliki.
Od 39. minuty gospodarze grali w dziesiątkę. Getinger dostał czerwoną kartkę za zagranie ręką. Wyręczył on golkipera Stali, wybijając piłkę sprzed linii bramkowej.
Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Piotr Wlazło. Z jego uderzeniem poradził sobie Rafał Strączek.
Po przerwie arbiter podyktował kolejny rzut karny dla gości z Niecieczy. We własnej szesnastce przewinienie popełnił Bozhidar Chorbadzhiyski. Tym razem Wlazło oddał karnego Murisowi Mesanovicowi. Strączek jednak poradził sobie także z uderzeniem Bośniaka, broniąc drugą jedenastkę w tym meczu.
W kolejnych akcjach Strączek nadal ratował Stal przed utratą gola. W 72. minucie golkiper świetnie sparował piłkę po uderzeniu Marcina Wasielewskiego.
Termalica naciskała, ale jej piłkarzom brakowało dziś skuteczności. Stal mimo gry w dziesiątkę dowiozła jednobramkowe prowadzenie do końca i zajmuje obecnie szóste miejsce w lidze. Termalica jest piętnasta.
Adam Kłos10 Dec 2021 · 19:55