Popis FC Barcelony w finale Pucharu Króla! Cztery gole i pierwszy triumf pod wodzą Ronalda Koemana [WIDEO]

Popis Barcelony w finale Pucharu Króla! Cztery gole i pierwszy triumf pod wodzą Ronalda Koemana [WIDEO]
Autor: Adam Kłos 17 kwi 2021 | 23:20
Barcelona w pięknym stylu zdobyła Puchar Króla. W finałowym meczu Katalończycy pokonali Athletic 4:0.
TUTAJ przeczytasz relację akcja po akcji z tego spotkania.
Barcelona od pierwszego gwizdka ruszyła do ataku. Już w 5. minucie przed szansą na otworzenie wyniku stanął Frenkie de Jong. Holender dostał podanie od Leo Messiego, oddał strzał z pierwszej piłki, ale trafił w słupek. W kolejnych minutach Athletic dobrze się bronił i utrudniał rywalom przedarcie się pod bramkę Unaia Simona. Do przerwy utrzymał się remis 0:0.
Po wznowieniu gry "Duma Katalonii" jeszcze intensywniej starała się wyjść na prowadzenie. Najpierw dobre sytuacje zmarnowali Antoine Griezmann i Sergio Busquets. Podopieczni Ronalda Koemana dopięli swego dopiero w 60. minucie.
Wtedy Frenkie de Jong zszedł na prawe skrzydło i obsłużył podaniem Antoine'a Griezmanna. Francuz z zimną krwią pokonał bramkarza Athletiku.
Zespół z Bilbao nie zdołał się otrząsnąć po pierwszym ciosie, a "Barca" już wyprowadziła kolejny. W 63. minucie Jordi Alba wrzucił piłkę w pole karne, podania nie przeciął Leo Messi, ale całą sytuację wykończył Frenkie de Jong.
Dzieła zniszczenia dopełnił Leo Messi. W 69. minucie Argentyńczyk minął w "szesnastce" Inigo Martineza, w swoim stylu zszedł na lewą nogę i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce.
Chwilę później Messi skompletował dublet. Całą akcję zainicjował duet Griezmann - Alba. Ostatecznie asystę zanotował lewy obrońca.
W końcówce do siatki trafił jeszcze Antoine Griezmann, jednak trafienie Francuza zostało anulowane. Sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla "Dumy Katalonii".
Barcelona po raz 31. w historii sięgnęła po Puchar Króla. Był to także pierwszy triumf pod wodzą Ronalda Koemana.
0 - 4
17 kwi 2021 | 21:30 (zakończony)

Przebieg meczu

54'
Mikel Vesga Arruti
67'
(Y. Alvarez)
(I. Williams)
86'
(anulowano)
90'
1'

1510 PLN

Oferta powitalna 1200 1510 PLN złożona z aż trzech bonusów! 281 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

Betfan
1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

Dyskusja 55

17 kwi 2021 | 23:21
0
Athletic Bilbao przegrało w 2 tygodnie 2 finały pucharu króla xD
0
Dziś poprostu różnica klas. Gratulacje dla Barcelony.
18 kwi 2021 | 05:05
0
Athletic to dno
17 kwi 2021 | 23:24
0
Tak jest !!! Jest trofeum ! Świetna druga połowa. Brawo Barca brawo King Leo i reszta ekipy. Sezon nie stracony ✌😉
0
Nie puchar tylko sperma realu którą zlizujecie bo na tyle wam tylko pozwalamy miód jest zawsze dla nas hah
18 kwi 2021 | 15:51
0
"King Leo" xD

A tak w ogóle to gratulacje, ale mam nadzieję że Real zdobędzie dublet i będę mógł się śmiać
18 kwi 2021 | 15:53
0
No, a jeśli nic nie zdobędą to ja będe śię śmiać.
0
Pięknie, Athletic dziś nie istniało. Brawo Barca, świetny mecz, jest uprawniony Puchar i masa paliwa na resztę sezonu!
0
Barca potrzebowała tego pucharu MVP dla De Jonga lub Messiego :)
17 kwi 2021 | 23:32
0
Mecz do pierwszej bramki. Potem Bilbao się otworzyło i świetnie 3 kontry zamknęły mecz. Świetny De Jong i Messi.
17 kwi 2021 | 23:29
0
Brawa dla Barcy,powoli do przodu.
17 kwi 2021 | 23:38
0
Pieknie! Nalezal im sie ten puchar po wszystkich wczesniejszych wygranach na styk, Athletic upokorzone za swoj styl stania i czekania na kontre...Barca!
18 kwi 2021 | 00:00
0
Ładnie Barca zagrała, pełen szacunek.
17 kwi 2021 | 23:35
0
Alba kozak 2 asysty w poprzednim meczu z Realem też asysta ma ten ciąg na bramkę choć z tyłu popełnia błędy to w tym meczu grał dobrze.
17 kwi 2021 | 23:43
0
Piękna druga połowa. Jest trofeum. Niech to będzie początek nowej ery Barcelony.
18 kwi 2021 | 01:34