Popis FC Barcelony w finale Pucharu Króla! Cztery gole i pierwszy triumf pod wodzą Ronalda Koemana [WIDEO]

Popis Barcelony w finale Pucharu Króla! Cztery gole i pierwszy triumf pod wodzą Ronalda Koemana [WIDEO]
Barcelona w pięknym stylu zdobyła Puchar Króla. W finałowym meczu Katalończycy pokonali Athletic 4:0.
TUTAJ przeczytasz relację akcja po akcji z tego spotkania.
Barcelona od pierwszego gwizdka ruszyła do ataku. Już w 5. minucie przed szansą na otworzenie wyniku stanął Frenkie de Jong. Holender dostał podanie od Leo Messiego, oddał strzał z pierwszej piłki, ale trafił w słupek. W kolejnych minutach Athletic dobrze się bronił i utrudniał rywalom przedarcie się pod bramkę Unaia Simona. Do przerwy utrzymał się remis 0:0.
Po wznowieniu gry "Duma Katalonii" jeszcze intensywniej starała się wyjść na prowadzenie. Najpierw dobre sytuacje zmarnowali Antoine Griezmann i Sergio Busquets. Podopieczni Ronalda Koemana dopięli swego dopiero w 60. minucie.
Wtedy Frenkie de Jong zszedł na prawe skrzydło i obsłużył podaniem Antoine'a Griezmanna. Francuz z zimną krwią pokonał bramkarza Athletiku.
Zespół z Bilbao nie zdołał się otrząsnąć po pierwszym ciosie, a "Barca" już wyprowadziła kolejny. W 63. minucie Jordi Alba wrzucił piłkę w pole karne, podania nie przeciął Leo Messi, ale całą sytuację wykończył Frenkie de Jong.
Dzieła zniszczenia dopełnił Leo Messi. W 69. minucie Argentyńczyk minął w "szesnastce" Inigo Martineza, w swoim stylu zszedł na lewą nogę i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce.
Chwilę później Messi skompletował dublet. Całą akcję zainicjował duet Griezmann - Alba. Ostatecznie asystę zanotował lewy obrońca.
W końcówce do siatki trafił jeszcze Antoine Griezmann, jednak trafienie Francuza zostało anulowane. Sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla "Dumy Katalonii".
Barcelona po raz 31. w historii sięgnęła po Puchar Króla. Był to także pierwszy triumf pod wodzą Ronalda Koemana.