Popis Garetha Bale'a w meczu Tottenhamu. Walijczyk ustrzelił hat-tricka w Premier League [WIDEO]

Screen z Twittera
Piłkarze Tottenhamu Hotspur bez problemu uporali się z Sheffield United w meczu 34. kolejki Premier League. Pierwsze skrzypce grał Gareth Bale, który ustrzelił hat-tricka.
Przeciwko ligowemu outsiderowi "Koguty" wyszły w bardzo ofensywnym składzie. Od pierwszej minuty na murawie pojawili się Harry Kane, Heung-Min Son, Dele Alli oraz Gareth Bale.
Przewaga gospodarzy od początku nie podlegała dyskusji. Bliscy gola w pierwszej połowie byli Son oraz Kane. Tego pierwszego zatrzymał Ramsdale, po uderzeniu Anglika piłkę na linii bramkowej zatrzymał natomiast Basham.
Do przerwy londyńczycy prowadzili 1:0. Serge Aurier dograł do Bale'a, a Walijczyk przerzucił piłkę nad bramkarzem, pokonując go po raz pierwszy. To był jednak dopiero przedsmak tego, co działo się w drugiej połowie.
W 51. minucie do siatki trafił Son, lecz po analizie VAR gola anulowano. Koreańczyk znajdował się na spalonym. Powetował to sobie dziesięć minut później, notując asystę przy drugim golu Bale'a.
Walijczyk nie zamierzał poprzestawać na dublecie i skompletował pierwszego hat-tricka po powrocie do Tottenhamu. Przy trzeciej bramce skorzystał z dogrania Auriera.
Ostatecznie "Koguty" wygrały 4:0. Wynik ustalił Son, który tym razem trafił już zgodnie z przepisami. Dzięki zwycięstwu londyńczycy awansowali na piąte miejsce w tabeli. Do czwartej Chelsea tracą pięć punktów.
Maciej Pietrasik02 May 2021 · 22:07