Popis Garetha Bale'a w reprezentacji Walii! Hat-trick i gol na wagę trzech punktów w 93. minucie [WIDEO]

Reprezentacja Walii wciąż poważnie liczy się w grze o udział w mundialu w Katarze. W niedzielę piłkarze z Wysp wygrali 3:2, a bohaterem został Gareth Bale, który ustrzelił hat-tricka.
Na start eliminacji Walijczycy przegrali z Belgami, ale później pokonali reprezentację Czech. W niedzielne popołudnie mierzyli się na wyjeździe z Białorusią.
Spotkanie w Kazaniu rozpoczęło się znakomicie dla gości. Już w szóstej minucie wyszli oni na prowadzenie za sprawą Garetha Bale'a. Piłkarz Realu Madryt wykorzystał rzut karny.
Jeszcze w pierwszej połowie to Białorusini wyszli jednak na prowadzenie. Trafili do siatki dwukrotnie w ciągu zaledwie dwóch minut.
Najpierw arbiter podyktował kolejny rzut karny, który na gola zamienił Witalij Lisakowicz. Po chwili zawodnik Lokomotiwu Moskwa zaliczył asystę przy trafieniu Pavla Sedki.
W drugiej części spotkania Walijczycy potrafili się jednak podnieść. Pierwsze skrzypce znów grał Bale'a. Po jeszcze jednej "jedenastce" wyrównał w 69. minucie.
Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, gwiazdor gości został bohaterem. W 93. minucie skorzystał z podania Daniela Jamesa i uderzył z pierwszej piłki. Futbolówka po rękach bramkarza wtoczyła się do siatki.
Walijczycy obecnie zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy E. Mają cztery punkty straty do Belgów i jeden do Czechów, ale rozegrali o jeden mecz mniej od obu tych drużyn.
Maciej Pietrasik05 Sep 2021 · 17:06