Popis Joaquina! Został najstarszym autorem hat-tricka w historii Primera Division [WIDEO]

EFECREATA.COM/Shutterstock
Real Betis pokonał u siebie Athletic Bilbao 3:2 (3:1) w meczu 16. kolejki La Liga. Dla gospodarzy to trzecie zwycięstwo z rzędu.
Pierwsza połowa należała do Joaquina, który skompletował hat-tricka dla zespołu z Sewilli w 20 minut. 38-latek najpierw trafił po mocnym uderzeniu z pola karnego, a potem strzelił precyzyjnie w długi róg. W kolejnej akcji pomocnik gospodarzy wykorzystał sytuację sam na sam. Tym samym Joaquin został najstarszym autorem hat-tricka w historii hiszpańskiej ekstraklasy.
Zespół z Bilbao otrząsnął się dopiero pod koniec pierwszej połowy, kiedy Inaki Williams wykorzystał rzut karny.
Goście walczyli do końca o poprawę wyniki. W 75. minucie bramkę kontaktową zdobył Yuri Berchiche, który oddał potężny strzał z dystansu i zaskoczył Joela Roblesa.
Athletic zakończył serię pięciu spotkań bez porażki. W tabeli La Liga jest szósty z dorobkiem 26 punktów.
Natomiast Real Betis po trzeciej wygranej z rzędu awansował na jedenastą pozycję, mając na koncie 22 punkty.