Popis Leo Messiego w reprezentacji! Hat-trick, ośmieszenie rywala i pobicie rekordu Pele [WIDEO]

W nocy reprezentacja Argentyny bez większych problemów wygrała 3:0 z Boliwią. Wszystkie bramki dla "Albicelestes" zdobył Leo Messi.
Napastnik PSG od pierwszego gwizdka tego spotkania był bardzo aktywny, często wchodził w pojedynki, szukał dryblingów. W 14. minucie Messi przyjął piłkę, założył rywalowi siatkę, po czym posłał futbolówkę do bramki.
Boliwijczycy nie radzili sobie z kapitanem reprezentacji Argentyny. Już w pierwszej połowie żółte kartki po faulach na Messim obejrzeli Luis Haquin i Moises Villarroel.
Agresywna gra rywali nie zniechęciła "La Pulgi". Jeszcze przed przerwą 34-latek mógł skompletować dublet. W doliczonym czasie gry przedryblował dwóch rywali, zszedł na wiodącą lewą nogę, ale jego strzał przeleciał kilkanaście centymetrów obok słupka.
W drugiej połowie filigranowy napastnik dwukrotnie odnalazł się w polu karnym, pieczętując hat-tricka i pewne zwycięstwo swojej drużyny.
Zawodnik PSG stał się najlepszym strzelcem w historii południowoamerykańskich reprezentacji. Dotychczasowy rekord należał do Pele, który w barwach brazylijskiej kadry zdobył 77 bramek. Messi ma już na koncie 79 trafień w drużynie narodowej. Przy okazji Argentyńczyk przekroczył barierę 750 goli w zawodowej karierze.
Po ośmiu kolejkach eliminacji mistrzostw świata podopieczni Lionela Scaloniego mają na koncie 18 punktów. Liderem strefy Conmebol pozostaje Brazylia z dorobkiem 24 oczek.
Adam Kłos10 Sep 2021 · 06:55