Popis Leo Messiego w spotkaniu z Elche. Dublet Argentyńczyka i pewne zwycięstwo FC Barcelony [WIDEO]

Screen z TV
FC Barcelona wygrała w zaległym spotkaniu La Liga z Elche 3:0. Dublet na Camp Nou ustrzelił w środowy wieczór Leo Messi. Argentyńczyk grał pierwsze skrzypce na Camp Nou i miał również spory wkład w bramkę Jordiego Alby.
Po niedawnej stracie punktów z Cadizem podopieczni Ronalda Koemana musieli sięgnąć po trzy "oczka", aby utrzymać kontakt z Atletico oraz Realem. Pierwsza połowa starcia z Elche nie była zbyt udana dla zespołu z Katalonii.
Już w piątej minucie to goście mogli wyjść na prowadzenie. Po błędzie obrony "Barcy" w świetnej sytuacji znalazł się Boye, lecz zatrzymał go Marc-Andre ter Stegen, który przeniósł piłkę nad poprzeczką.
Po stronie "Blaugrany" zdecydowanie najlepszą okazję przed przerwą miał Francisco Trincao. Portugalczyk świetnie zwiódł obrońcę w polu karnym, ale później jego uderzenie obronił bramkarz Elche.
Zdecydowanie więcej działo się w drugiej połowie. Duża w tym zasługa Leo Messiego, który z łatwością radził sobie z obrońcami rywali. W 48. minucie ruszył z piłką, podał do Martina Braithwaite'a, Duńczyk odegrał piętą do Argentyńczyka, a ten wykończył akcję.
W 69. minucie Messi skompletował dublet. Świetnie podał mu Frenkie de Jong, a najlepszy strzelec "Barcy" położył bramkarza i z łatwością podwyższył rezultat.
Niedługo później wicemistrzowie Hiszpanii ustalili wynik na 3:0. Messi znakomicie wypatrzył na lewej stronie Braithwaite'a, ten podał z pierwszej piłki do Jordiego Alby, a Hiszpan znalazł się na pozycji środkowego napastnika i nie zmarnował tej okazji.
Wygrana FC Barcelony byłaby wyższa, gdyby skuteczniejszy okazał się Antoine Griezmann. Francuz, który pojawił się na ostatni kwadrans z ławki rezerwowych, zmarnował dwie doskonałe sytuacje na pokonanie bramkarza.
Trzy punkty sprawiają, że "Blaugrana" wróciła na trzecie miejsce w tabeli. Do liderującego Atletico traci pięć "oczek", a do Realu dwa. "Rojiblancos" rozegrali jednak o jeden mecz mniej od najgroźniejszych rywali.
Maciej Pietrasik24 Feb 2021 · 20:49