Popis młodych gwiazd Arsenalu! "Kanonierzy" rozpoczęli sezon od zwycięstwa, nerwy w końcówce [WIDEO]

Arsenal pokonał Nottingham Forest w pierwszej kolejce Premier League. Podopieczni Mikela Artety wygrali na własnym boisku 2:1.
W 11. minucie Nottingham powinno objąć prowadzenie. Brennan Johnson znakomicie wyszedł na pozycję, stanął oko w oko z bramkarzem Arsenalu, ale posłał piłkę nad poprzeczką.
W 21. minucie Matt Turner zwlekał z wybiciem futbolówki. Niewiele brakowało, aby Eddie Nketiah wykorzystał niefrasobliwość swojego byłego kolegi z drużyny. Chwilę później Kai Havertz został zablokowany przed polem karnym.
W końcu Nketiah otworzył wynik spotkania. Całą akcję rozpoczął Gabriel Martinelli, który popisał się kapitalnym rajdem na lewej stronie boiska, po czym zanotował asystę piętą.
W 32. minucie Bukayo Saka podwyższył prowadzenie. Skrzydłowy "Kanonierów" oddał fantastyczny strzał z dystansu.
Jeszcze przed przerwą Declan Rice spróbował zdobyć premierową bramkę po transferze. Turner poradził sobie jednak z uderzeniem defensywnego pomocnika.
W 50. minucie Jurrien Timber musiał opuścić boisko ze względu na problemy zdrowotne. Lewego obrońcę zmienił Takehiro Tomiyasu. Japończyk chwilę po wejściu oddał płaski strzał, który obronił Turner.
W 70. minucie Ola Aina spróbował zaskoczyć Aarona Ramsdale'a. Piłka po uderzeniu Nigeryjczyka otarła się o Thomasa Parteya i przeleciała obok słupka. Na kwadrans przed końcem meczu Turner wykazał się refleksem, zatrzymując Rice'a.
Bramkę kontaktową zdobyli za to goście. Anthony Elanga urwał się na lewym skrzydle, a Ramsdale'a z bliskiej odległości pokonał Taiwo Awoniyi.
Chwilę później Morgan Gibbs-White huknął nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry Cheikhou Kouyate uderzył niecelnie sprzed szesnastki. Zespół Steve'a Coopera już nie zdołał doprowadzić do remisu i "Kanonierzy" wygrali 2:1. Jakub Kiwior cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.
W następnej kolejce Arsenal zagra z Crystal Palace. Z kolei Nottingham czeka starcie z Sheffield United.
Adam Kłos12 Aug 2023 · 16:01