Popis Roberta Lewandowskiego w starciu z Borussią Dortmund! Bayern Monachium wygrał Superpuchar [WIDEO]

Popis Roberta Lewandowskiego w starciu z Borussią Dortmund! Bayern Monachium wygrał Superpuchar  [WIDEO]
Bayern Monachium zdobył Superpuchar Niemiec. Podopieczni Juliana Nagelsmanna pokonali Borussię Dortmund 3:1.
Spotkanie lepiej rozpoczęli Bawarczycy. Już w pierwszym kwadransie Kingsley Coman oddał dwa strzały, jednak żaden z nich nie zdołał zaskoczyć bramkarza BVB.
W 20. minucie dortmundczycy odpowiedzieli znakomitą akcją. Jude Bellingham uruchomił Marco Reusa, który znalazł się oko w oko z Manuelem Neuerem. Golkiper Bayernu w doskonałym stylu obronił uderzenie kapitana Borussii. Kilkadziesiąt sekund później Reus spróbował zaskoczyć Neuera z rzutu wolnego, ale chybił.
W 36. minucie Youssoufa Moukoko pokonał Neuera, ale gol nastolatka nie został uznany. Sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej. Na pięć minut przed końcem Robert Lewandowski strzałem głową otworzył wynik meczu.
W 50. minucie Thomas Mueller podwyższył prowadzenie. Sprytem w całej akcji wykazał się Lewandowski, który zanotował asystę. Kwadrans później odpowiedział Marco Reus. Napastnik BVB popisał się świetnym strzałem z dystansu.
Po kilku minutach znów do głosu doszedł Robert Lewandowski. Polak wykorzystał błędy w linii obrony rywali i skompletował dublet.
W 89. minucie Lewandowski został zmieniony. Bayern dowiózł dwubramkowe prowadzenie do końca. "Die Roten" zdobyli pierwsze trofeum pod wodzą Juliana Nagelsmanna.