Popisowe zagranie Igi Świątek! Polka w wielkim stylu wróciła do gry [WIDEO]

screen z TV
Iga Świątek awansowała do kolejnej rundy podczas turnieju w Ostrawie. Polka pokonała Julię Putincewą.
Ze względu na rozstawienie z numerem jeden był to pierwszy mecz Igi Świątek na turnieju rozgrywanym w Czechach. 20-latka wróciła na kort po porażce z Belindą Bencić w IV rundzie US Open.
Polka doskonale rozpoczęła dzisiejszy mecz. Wygrała dwa pierwsze gemy serwisowe, przy okazji przełamując Putincewą. Zawodniczka z Kazachstanu często zagrywała piłki bardzo wysoko nad siatką, unikając ryzykownych ataków, jednak Świątek początkowo była cierpliwa i spokojnie wygrywała większość długich wymian.
W piątym gemie zaczęły się problemy Polki. Przy własnym podaniu i stanie 40:40 Świątek nie zmieściła dwóch piłek w korcie, dzięki czemu Puticewa zanotowała przełamanie powrotne.
W kolejnych minutach nasza tenisistka nie dała się już zaskoczyć. Przy stanie 4:4 Świątek wygrała osiem piłek z rzędu, zapewniając sobie triumf w pierwszym secie.
W drugiej części spotkania Świątek miała okazję na przełamanie przy wyniku 2:1. Niestety, nie udało jej się wykorzystać dwóch break pointów. W piątym gemie Świątek w pięknym stylu uratowała punkt efektownym zagraniem.
Putincewa grała dobrze, nie popełniała wielu błędów, ale w decydujących momentach to Świątek potrafiła zagrywać piłki kończące. Drugiego seta wygrała 6:4.
W ćwierćfinale Świątek zagra ze zwyciężczynią pojedynku Magda Linette - Elena Rybakina.
Adam Kłos22 Sep 2021 · 17:55