Popisowy mecz Dawida Kownackiego. Napastnik mocno pracuje na powołanie do reprezentacji. Co za gol! [WIDEO]

Screen Streamable
W sobotnim spotkaniu 2. Bundesligi Dawid Kownacki znowu pokazał się z bardzo dobrej strony. Napastnik Fortuny Dusseldorf zdobył bramkę oraz zanotował asystę.
Dawid Kownacki znajduje się w orbicie zawodników, których Czesław Michniewicz może powołać na nadchodzące zgrupowanie reprezentacji Polski. Trudno dziwić się postawie selekcjonera, bowiem były zawodnik Lecha Poznań imponuje formą.
Przed sobotnim meczem z Hansą Rostock 25-latek miał na swoim koncie cztery bramki i dwie asysty w siedmiu spotkaniach sezonu 2022/23. Teraz sytuacja jest jeszcze lepsza.
W rzeczonym spotkaniu Dawid Kownacki strzelił bowiem gola oraz dorzucił jedno ostatnie podanie. Wrażenie robi przede wszystkim trafienie z 10 minuty, gdy Polak przerzucił piłkę nad bramkarzem rywali.
W 27. minucie Kownacki wyłożył zaś piłkę do Sobottki, który podwyższył prowadzenie Fortuny. Ostatecznie ekipa z Dusseldorfu wygrała mecz 3:1 (2:0).
Napędzana popisami Kownackiego Fortuna zdołała awansować w ligowej tabeli. Na ten moment klub Polaka zajmuje czwarte miejsce w 2. Bundeslidze.
Hubert Kowalczyk11 Sep 2022 · 09:24