Popisy Rashforda i Antony'ego! Manchester United pokonał Betis w Lidze Europy [WIDEO]

Manchester United odniósł zwycięstwo w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Ekipa prowadzona przez Erika ten Haga wygrała 4:1 z Realem Betis.
Manchester United chciał się dziś odbić po blamażu na krajowym podwórku. W miniony weekend "Czerwone Diabły" zostały rozbite 0:7 przez Liverpool. Erik ten Hag dał swoim piłkarzom okazję na rehabilitację, ponieważ wystawił dokładnie tę samą jedenastkę, która rozpoczęła mecz na Anfield.
Już w 6. minucie gospodarze z Old Trafford objęli prowadzenie. Obrońcy Betisu nie zdołali powstrzymać Marcusa Rashforda, który zdobył 26. bramkę w sezonie.
W 18. minucie ekipa Erika ten Haga mogła podwyższyć prowadzenie. Strzały Rashforda i Wouta Weghorsta nie zakończyły się jednak powodzeniem. Później Holender nie zdołał wykorzystać dobrej centry Antony'ego. Ewentualny gol rosłego snajpera i tak nie zostałby uznany z powodu pozycji spalonej.
Manchester przeważał, ale w 32. minucie nastąpiła odpowiedź gości z Andaluzji. Ayoze Perez oddał piękny strzał, pokonując swojego rodaka, Davida de Geę.
Pod koniec pierwszej połowy bramkarz United mógł sprezentować rywalom drugiego gola. De Gea zaliczył groźną stratę pod polem karnym, ale na jego szczęście Ayoze Perez nie zdołał wykorzystać okazji i skompletować dubletu.
Na początku drugiej połowy Manchester odzyskał prowadzenie. Fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Antony.
Po godzinie gry było już 3:1 dla United. Tym razem na listę strzelców wpisał się Bruno Fernandes. Niedługo potem Manchester mógł zdobyć czwartą bramkę, ale egoizmem wykazał się Antony. Brazylijczyk miał kilka opcji do podania w polu karnym, jednak sam skończył akcję nieskutecznym uderzeniem.
Wynik meczu w końcówce ustalił Weghorst. Betis już nie zdołał zmniejszyć strat i przegrał różnicą trzech bramek. Rewanż odbędzie się za tydzień na Estadio Benito Villamarin.
Adam Kłos09 Mar 2023 · 22:54