Porażka Anderlechtu, Teodorczyk bez gola

MediaPictures.pl / shutterstock.com
W pierwszej kolejce grupy mistrzowskiej ligi belgijskiej Anderlecht Bruksela przegrał na własnym boisku z KAA Gent 0:2. Łukasz Teodorczyk rozegrał w zespole gospodarzy całe spotkanie.
W Jupiler League sześć najlepszych drużyn tego sezonu rozpoczęło rywalizację w grupie mistrzowskiej. Na początek Anderlecht Bruksela uległ u siebie Gent 0:2.
Po pierwszej, bezbramkowej połowie, w drugiej części meczu goście z Gandawy strzelili dwa gole i zapewnili sobie komplet punktów. Pierwsze trafienie w 47. minucie zanotował Brecht Dejaegere. Wynik ustalił cztery minuty przed końcem Yuya Kubo. Japończyk najpierw nie wykorzystał rzutu karnego, ale skuteczna okazała się dobitka.
W zespole Anderlechtu 90 minut rozegrał Łukasz Teodorczyk. Reprezentant Polski został ukarany żółtą kartką.
W ligowej tabeli KAA Gent jest na drugim miejscu, ma na koncie 28 punktów, tyle samo co trzeci Anderlecht.