Porażka Bayernu, Robert Lewandowski bez gola! Eintracht wywiózł z Monachium komplet punktów [WIDEO]

Bayern Monachium odniósł pierwszą porażkę w tym sezonie. Bawarczycy przegrali 1:2 z Eintrachtem Frankfurt.
Robert Lewandowski od pierwszego gwizdka był bardzo aktywny. Już po kilkudziesięciu sekundach wyszedł na pozycję, ale nie trafił do siatki, w dodatku sędzia boczny po chwili podniósł chorągiewkę. W 5. minucie "Lewy" dostał centrę od Alphonso Daviesa, jednak posłał futbolówkę nad poprzeczką.
Wynik meczu w 29. minucie otworzył Leon Goretzka. Środkowemu pomocnikowi asystował Robert Lewandowski, dla którego było to pierwsze otwierające podanie w tym sezonie ligowym.
Radość gospodarzy z Monachium nie trwała długo. W 32. minucie Filip Kostić obsłużył Martina Hinterregera, który strzelił pierwszego gola w bieżących rozgrywkach Bundesligi. Do przerwy było 1:1.
W 49. minucie Lewandowski oddał kolejny strzał w tym meczu. Polak nie przymierzył dobrze, posyłając piłkę wprost w Kevina Trappa.
Bayern przeważał, oddawał więcej strzałów, ale w 83. minucie to goście z Frankfurtu wyszli na prowadzenie. Filip Kostić, który asystował przy pierwszy trafieniu, sam wpisał się na listę strzelców.
W doliczonym czasie gry szansę na skompletowanie dubletu miał Goretzka. Znów refleksem wykazał się jednak Kevin Trapp. Eintracht wygrał 2:1 i awansował na 13. miejsce w tabeli. Liderem Bundesligi wciąż pozostaje Bayern, jednak tyle samo punktów na koncie ma Bayer Leverkusen.
Po raz drugi z rzędu Robert Lewandowski nie wpisał się na listę strzelców w meczu ligowym. Tydzień temu 33-latek zanotował pusty przelot w starciu z Greuther Furth. W tym sezonie strzelił on siedem goli w Bundeslidze. Tyle samo na koncie ma Erling Haaland.
Adam Kłos03 Oct 2021 · 19:24