Porażka Huberta Hurkacza w Monte Carlo. Polski tenisista dostał bolesną lekcję

Mai Groves / shutterstock.com
Hubert Hurkacz przegrał z Danielem Evansem w meczu drugiej rundy turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Brytyjczyk w dwóch setach odprawił Polaka.
Ostatnie tygodnie były niezwykle udane dla Hurkacza. Polak wygrał prestiżowy turniej Masters 1000 w Miami, jednak w Monte Carlo nie poszło mu już tak dobrze.
W pierwszej rundzie co prawda pokonał Thomasa Fabbiano, ale w drugiej przyszło mu się mierzyć z Danielem Evansem. Początek starcia z 30-latkiem był dość zacięty. Brytyjczyk pewnie punktował przy swoim podaniu i stanowił duże zagrożenie, gdy serwował Hurkacz.
Kluczowy dla losów pierwszego seta okazał się dziewiąty gem. Wówczas Evans wykorzystał drugą z szans na przełamanie i objął prowadzenie 5:4. Po chwili przy swoim podaniu zamknął seta.
Druga partia to jednostronne widowisko, w którym Hurkacz nie miał za wiele do powiedzenia. Już w pierwszym gemie stracił swój serwis. Z kolei w grze Evansa nie było widać żadnej słabości.
Polak ponownie został przełamany w trzecim gemie i stało się jasne, że 24-latek dziś zejdzie z kortu pokonany. Ostatecznie Brytyjczyk drugą partię wygrał 6:1.
Daniel Makarewicz14 Apr 2021 · 15:23