Porażka Lechii Gdańsk, fatalny występ Kubickiego. Kluczowy błąd i dwie żółte kartki w siedem minut

Marcin Kadziolka/Shutterstock
Lechia Gdańsk przegrała z Piastem Gliwice 0:2 (0:1) w pierwszym meczu grupy mistrzowskiej Ekstraklasy. Fatalny występ w tym spotkaniu zanotował Jarosław Kubicki.
Pomocnik gospodarzy zaliczał błąd za błędem. Jedna z jego pomyłek doprowadziła wreszcie do straty gola - nie zdołał wybić piłki z własnego pola karnego, co wykorzystał Piotr Parzyszek.
W kolejnych minutach Kubicki tylko się pogrążał. W 37. minucie otrzymał pierwszą żółtą kartkę, zaś zaledwie siedem minut później drugą, a w konsekwencji czerwoną, przez co sędzia Szymon Marciniak odesłał go do szatni.
Osłabiona Lechia w drugiej połowie nie zdołała zdobyć wyrównującej bramki. Ostatecznie przegrała 0:2, gdyż w końcówce spotkania gości zdobyli jeszcze drugą bramkę.
Przegrana Lechii sprawia, że już dziś wieczorem może stracić pozycję lidera, jeśli Legia Warszawa nie dozna porażki w spotkaniu z Cracovią.