Porażka PEC Zwolle z Groningen, grał Parzyszek

facebook.com/DeGraafschap
FC Groningen pokonał u siebie PEC Zwolle 2:0 (1:0) w pierwszym niedzielnym meczu 27. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na Euroborg spotkanie z ławki rezerwowych rozpoczął Piotr Parzyszek. Polak dopiero dwie minuty przed końcem zastąpił Rubena Ligeona.
Gospodarze objęli prowadzenie dwadzieścia minut przed przerwą, kiedy to niefortunnie piłkę skierował do własnej bramki Nowozelandczyk Ryan Thomas. Przyjezdnych pogrążył jeszcze w doliczonym czasie gry strzałem z pola karnego Australijczyk Ajdin Hrustic.
Dzięki szóstej wygranej w sezonie podopieczni Ernesta Fabera przesunęli się na trzynaste miejsce w tabeli. "Blauwvingers" doznali natomiast dziewiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na siódmej lokacie w klasyfikacji.