Porażka polskich koszykarzy w meczu o brąz! Zacięty bój i przegrana z Niemcami [WIDEO]

Paweł Pietranik/Pressfocus
Polscy koszykarze zajęli czwarte miejsce podczas mistrzostw Europy. W meczu o brązowy medal nasi reprezentanci przegrali z Niemcami 69:82.
Biało-czerwoni dwa dni temu stracili szansę na finał, przegrywając 54:95 z Francuzami. Z kolei Niemcy po zaciętym boju odpadli w półfinale z Hiszpanią.
Polacy dobrze rozpoczęli dzisiejszy mecz. W pierwszej akcji Aleksander Balcerowski dostrzegł ścinającego Mateusza Ponitkę, który wykończył akcję. Po chwili celną trójką odpowiedział jednak Johannes Voigtmann.
Przy stanie 6:2 dla Niemców fantastycznym blokiem popisał się Balcerowski. Podopieczni Igora Milicicia ruszyli z szybką kontrą, którą rzutem z półdystansu skończył AJ Slaughter. Później Michał Sokołowski wykorzystał przewagę fizyczną nad Dennisem Schroderem i doprowadził do remisu.
W kolejnych akcjach Schroder grał już na znacznie wyższym poziomie. Najpierw efektownym podaniem między dwoma rywalami odnalazł Daniela Theisa, który miał już otwartą drogę do kosza. Później Schroder wywalczył faul ofensywny, kryjąc Mateusza Ponitkę. Na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty nowy zawodnik Los Angeles Lakers dołożył jeszcze rzut zza łuku. Po pierwszej kwarcie Niemcy prowadzili 19:14.
Na początku drugiej kwarty obie drużyny miały problem z ruszeniem wyniku. Niemcy po dobiciu do 21 oczek przez ponad trzy minuty nie trafili do kosza. Polacy zmniejszyli przewagę po dwóch rzutach osobistych Ponitki i kolejnych skutecznych akcjach Sokołowskiego.
W końcu nastąpiło przebudzenie gospodarzy. Polacy mylili się na linii rzutów osobistych, a po celnej trójce Daniela Theisa Niemcy znów odskoczyli na dystans dwucyfrowej przewagi. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 36:23.
Polacy dobrze rozpoczęli trzecią kwartę. W pierwszej akcji celny rzut za trzy oddał Sokołowski. Przy prowadzeniu 40:30 Schroder dał się wyprowadzić z równowagi. Rozgrywający złapał przewinienie techniczne za kłótnię z sędziami. Biało-czerwoni nie potrafili jednak wykorzystać okazji na zmniejszenie przewagi, myląc się z linii rzutów za jeden.
Po celnym rzucie z dystansu Slaughtera Polska przegrywała już tylko sześcioma punktami. Momentalnie za trzy odpowiedział jednak Voigtmann. Później w ślady centra poszedł Maodo Lo, trafiając zza łuku. Na szczęście skuteczność odzyskał Slaughter, dzięki czemu po trzeciej kwarcie nasi reprezentanci przegrywali 49:54.
Na początku ostatniej kwarty Jakub Garbacz grał niczym Stephen Curry. Po jego dwóch celnych trójkach nastąpił remis 59:59.
Niestety, Niemcy odzyskali prowadzenie po celnych trójkach Schrodera i Voigtmanna. Gospodarze po znakomitej końcówce wygrali mecz 82:69 i zdobyli brązowy medal EuroBasketu.
Mimo porażki polscy kibice są dumni z występu biało-czerwonych. Reakcje internautów po meczu z Niemcami zebraliśmy TUTAJ.

Polska - Niemcy 69:82 (14:19, 9:17, 26:18, 20:28)