Porażka polskich koszykarzy z Czechami na MŚ. O 7. miejsce zagramy z USA [WIDEO]

Andrzej Romański / PZKosz
Polscy koszykarze przegrali z Czechami 84:94 w walce o miejsca 5-8 na mistrzostwach świata.
Biało-czerwoni rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. Najpierw "trójkę" rzucił Waczyński, po chwili przymierzył Cel i było 14:6. Wówczas trener reprezentacji Czech poprosił o czas, po którym jego podopieczni szybko odrobili straty, by po kilku minutach wyjść na prowadzenie 15:16. Walka na boisku była bardzo wyrównana, a pierwsza kwarta zakończyła się remisem 23:23.
Dobrze w naszych szeregach prezentował się Kulig, a po trafieniu Koszarka było 32:26. Nasi rywale znów się zmobilizowali, notując serię 1:17. Polscy koszykarze często mylili się pod koszem i na przerwę zeszli przy wyniku 35:43.
Polacy trafili trzy rzuty za trzy punkty na początku drugiej połowy, zbliżając się do przeciwników na dwa punkty. Czesi ponownie zdołali odskoczyć na siedem "oczek", ale biało-czerwoni dowodzeni przez rozdającego asysty A.J. Slaughtera trzymali dystans. Dzięki twardej obronie i skutecznej grze wyszliśmy na prowadzenie 63:62.
Czwarta ćwiartka to początkowa niemoc Polaków (seria 0:5), którzy dopiero po kilku minutach ocknęli się (świetna gra Ponitki), doprowadzając do stanu 72:72. Na trzy minuty przed końcem za trzy trafił Hruban i było 79:84. W ostatnich minutach Polacy mieli duże problemy z przedarciem się przez obronę rywali i nie dali rady odwrócić losów spotkania.
Najwięcej punktów dla Polski zdobył Adam Waczyński - 22. Dla Czechów 24 "oczka" rzucił Vojtech Hruban.
W meczu o 7. miejsce reprezentacja Polski zagra z USA.

Polska - Czechy 84:94 (23:23,12:20,28:21,21:30)