Porażka Realu Madryt w lidze hiszpańskiej! "Królewscy" gorsi od Villarrealu [WIDEO]

Real Madryt poniósł porażkę w meczu 16. kolejki ligi hiszpańskiej. Podopieczni Carlo Ancelottiego przegrali 1:2 z Villarrealem.
Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem mecz ten przeszedł do historii. Po raz pierwszy w dziejach w składzie Realu Madryt nie znalazł się żaden Hiszpan, o czym więcej TUTAJ.
Villarreal już w 1. minucie przeprowadził groźny atak. Gerard Moreno zagrał do Alexa Baeny, który oddał mocny, ale jednocześnie niecelny strzał. W 3. minucie Moreno znów urwał się obrońcom Realu, szukał podania w kierunku Yeremiego Pino, jednak akcję gospodarzy przerwał Eder Militao.
Kilkadziesiąt sekund później po raz kolejny zrobiło się groźnie pod bramką Thibaut Courtois. Francis Coquelin odnalazł się w polu karnym "Królewskich", ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka.
W końcu nastąpiła odpowiedź Realu Madryt. Luka Modrić założył siatkę Alberto Moreno, podając do Viniciusa. Brazylijczyk został powstrzymany przez Raula Albiola. W 20. minucie Eder Militao podłączył się do ofensywy. Brazylijczyk wpadł w pole karne Villarrealu, po czym oddał strzał, który został zablokowany.
Kolejny fragment spotkania należał do podopiecznych Quique Setiena. W 22. minucie Courtois wygrał pojedynek z Pino. Chwilę później Baena oddał niecelny strzał z dystansu.
W 35. minucie Real ruszył z kontrą, w której brali udział Karim Benzema i Vinicius Junior. Francuz nie zdecydował się na podanie do Brazylijczyka, po czym stracił piłkę na rzecz Raula Albiola. W 40. minucie Pepe Reina fantastycznie obronił uderzenie Benzemy.
Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Już na początku drugiej połowy Mendy zanotował stratę na własnej połowie. Futbolówka trafiła do Pino, ten oddał strzał, a piłkę do własnej bramki skierował Mendy, który próbował ratować całą sytuację.
W 56. minucie wydawało się, że Benzema musi doprowadzić do remisu, jednak jego strzał sprzed linii bramkowej wybił Juan Foyth. Wcześniej w tej akcji Argentyńczyk zagrał ręką. Po analizie VAR został podyktowany rzut karny dla gości. Benzema wykorzystał jedenastkę.
W 61. minucie arbiter podyktował kolejny rzut karny, tym razem dla gospodarzy. Jedenastkę sprokurował David Alaba, który zagrał piłkę ręką. Gerard Moreno poszedł w ślady Benzemy i trafił do siatki.
W 73. minucie Toni Kroos oddał groźne uderzenie z rzutu wolnego. Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki "Żółtej Łodzi Podwodnej". Później Fede Valverde posłał dobre podanie do Rodrygo, który nie zdołał odpowiednio złożyć się do strzału. W 88. minucie Vinicius Junior stanął oko w oko z Reiną, ale przestrzelił. Ewentualny gol i tak nie zostałby uznany ze względu na pozycję spaloną.
W ostatniej akcji meczu Courtois pobiegł w pole karne Villarrealu przy rzucie rożnym. Podopieczni Quique Setiena wyszli z kontrą, Arnaut Danjuma miał przed sobą pustą bramkę, ale nie trafił, co możecie zobaczyć TUTAJ.
Villarreal wygrał 2:1 i awansował na piąte miejsce w tabeli. Real jest drugi, mając tyle samo punktów, co liderująca Barcelona. Katalończycy jutro spróbują odskoczyć "Królewskim" przy okazji meczu z Atletico Madryt.
Adam Kłos07 Jan 2023 · 18:10