Porażka Ruchu na inaugurację 1. Ligi

asinfo
Stal Mielec pokonała u siebie Ruch Chorzów 1:0 w meczu inaugurującym sezon 2017/18 Nice 1. Ligi.

Do przerwy kibice nie zobaczyli anie jednego gola. Na samym początku drugiej połowy gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Łukasz Wroński. W 63. minucie „Niebiescy” mogli przegrywać już 0:2. Sędzia podyktował rzut karny dla miejscowych. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Krystian Getinger. Jego strzał obronił jednak Libor Hrdlicka, który złapał piłkę.

Stal Mielec w następnej kolejce zagra na wyjeździe z GKS-em Tychy. Natomiast spadkowicz z LOTTO Ekstraklasy, który do rozgrywek przystąpił z ujemnymi pięcioma punktami, zmierzy się u siebie z Chrobrym Głogów.