Porażki PSG i AS Monaco na zakończenie sezonu, cały mecz Kamila Glika

Shutterstock
Piłkarze OGC Nice pokonali u siebie AS Monaco 2:0 (1:0) w meczu 38. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Allianz Riviera całe zawody w szeregach gości zaliczył Kamil Glik. Obrońca reprezentacji Polski w drugiej połowie ujrzał żółtą kartkę.
Gospodarze objęli prowadzenie dziewięć minut przed przerwą, kiedy to Benoit Badiashile skierował niefortunnie piłkę do własnej bramki. Po zmianie stron podwyższył z rzutu karnego Mickael Le Bihan.
"Les Aiglons" dzięki piętnastej wygranej w sezonie pozostali na ósmym miejscu w tabeli. Zespół z Księstwa natomiast doznał osiemnastej porażki w bieżących rozgrywkach i zakończył rozgrywki tuż nad strefą barażową.
Do Ligue 2 spadły ostatecznie En Avant Guingamp i SM Caen. Do gry w barażu z RC Lens przystąpi natomiast Dijon FCO. Mistrzowski tytuł już wcześniej zapewniło sobie PSG, a przepustkę do Ligi Mistrzów wywalczyło sobie także Lille OSC. W eliminacjach najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek Starego Kontynentu zagra z kolei Olympique Lyon.
Francję w Lidze Europy reprezentować będą jeszcze AS Saint-Etienne - za czwarte miejsce w tabeli, RC Strasbourg po zwycięstwie w Pucharze Ligi Francuskiej oraz Stade Rennes po triumfie w Pucharze Francji.