Portugalia i Walia w finałach baraży o awans na mundial! Cudowny gol Garetha Bale'a [WIDEO]

Pedro Fiuza / Sipa / Pressfocus
Reprezentacje Portugalii i Walii jako pierwsze zapewniły sobie awans do meczów finałowych baraży o awans do mistrzostw świata w strefie europejskiej. Na tegoroczny mundial nie pojadą Turcja i Austria.
Reprezentacja Portugalii pokonała w Porto Turcję 3:1. Dwa gole dla zespołu z Półwyspu Iberyjskiego padły już w pierwszej połowie. Strzelili je Otavio oraz Diogo Jota. Napastnik Liverpoolu popisał się bardzo precyzyjnym uderzeniem piłki głową.
Turków stać było tylko na jedno trafienie. Po przerwie na listę strzelców wpisał się doświadczony Burak Yilmaz. W 85. minucie napastnik Lille mógł doprowadzić do wyrównania. Nie wykorzystał jednak rzutu karnego.
W doliczonym czasie gry rezultat spotkania ustalił rezerwowy Matheus Nunes.
W innym dzisiejszym półfinale baraży o awans do mistrzostw świata reprezentacja Walii zwyciężyła 2:1 Austrię. Obie bramki dla Wyspiarzy zdobył rozgrywający świetne zawody Gareth Bale. Gracz Realu Madryt otworzył wynik spotkania za sprawą kapitalnego strzału z rzutu wolnego.
Bale podwyższył prowadzenie Walijczyków na początku drugiej połowy meczu. Kilkanaście minut później, po z pozoru niegroźnym uderzeniu zza pola karnego Marcela Sabitzera piłkę do własnej bramki skierował Ben Davies. Gospodarze dowieźli jednak wygraną do końcowego gwizdka.
Walia, która tylko raz wystąpiła dotychczas na mundialu, podejmie w finale baraży zwycięzcę pary pomiędzy Szkocją a Ukrainą.