Portugalia jedzie na mistrzostwa Europy! Dublet i ogromne pudło Cristiano Ronaldo [WIDEO]

Portugalia odniosła kolejne zwycięstwo w eliminacjach do mistrzostw Europy. Cristiano Ronaldo i spółka pokonali Słowację 3:2, dzięki czemu awansowali na przyszłoroczny turniej.
Portugalia przystąpiła do dzisiejszego meczu z idealnym bilansem. Podopieczni Roberto Martineza mieli na koncie komplet punktów po sześciu poprzednich spotkaniach.
Dziś Portugalczycy otworzyli wynik starcia ze Słowacją w 18. minucie. Wtedy Bruno Fernandes posłał centrę do Goncalo Ramosa, który trafił do siatki po uderzeniu głową.
Goście mogli błyskawicznie doprowadzić do remisu. Robert Bozenik nie wykorzystał jednak dobrej okazji w polu karnym Portugalii.
W 28. minucie Portugalczycy podwyższyli prowadzenie. Cristiano Ronaldo zamienił rzut karny na gola.
Jeszcze przed przerwą Ronaldo mógł skompletować dublet. Snajper Al-Nassr nie zdołał jednak dobić uderzenia Bernardo Silvy.
W drugiej połowie Słowacja próbowała odrobić straty. Najpierw Laszlo Benes i Tomas Suslov nie potrafili pokonać Diogo Costy. W 69. minucie David Hancko zdobył bramkę kontaktową po uderzeniu z dystansu.
Gospodarze natychmiast odpowiedzieli na trafienie Słowaków. W 72. minucie do siatki trafił Ronaldo, dla którego był to 125. gol w narodowych barwach.
Wynik spotkania ustalił Stanislav Lobotka. Pomocnik Napoli pokonał Costę po fantastycznym uderzeniu zza pola karnego.
Portugalia finalnie wygrała 3:2. Tym samym zespół Roberto Martineza zapewnił sobie bezpośredni awans na mistrzostwa Europy. Po siedmiu kolejkach Portugalczycy mają na koncie 21 punktów przy bilansie bramkowym 27:2.
Adam Kłos13 Oct 2023 · 22:41