Poważny rozłam w Manchesterze United? Coraz więcej zawodników kwestionuje metody Ten Haga

Poważny rozłam w Manchesterze United? Coraz więcej zawodników kwestionuje metody Ten Haga
Patrick Hoelscher/News Images/SIPA USA/PressFocus
Pozycja Erika ten Haga w Manchesterze United nie jest bezpieczna. "Sky Sports" przekonuje, że liczni zawodnicy kwestionują metody szkoleniowca. Chodzi nie tylko o jego warsztat taktyczny, ale też podejście do piłkarzy.
W miniony weekend Manchester United okazał się bezrady w starciu z Newcastle United. Chociaż "Sroki" wygrały jedynie 1:0, to był to najmniejszy wymiar kary dla oponenta. Przez większość spotkania "Czerwone Diabły" pozostawały bowiem zdominowane.
Dalsza część tekstu pod wideo
Porażka ta, połączona z konsekwentnymi wpadkami w Lidze Mistrzów, sprawiła, że pozycja Erika ten Haga znowu stała się zagrożona. Według "Sky Sports" podopieczni Holendra są bardzo niezadowoleni z trwającej współpracy. Uwagi dotyczą kilku aspektów.
- Zawodnicy są zdezorientowani. Stracił część szatni. Jedno z naszych źródeł przekazało, że około 50% zawodników nie jest już po jego stronie. Piłkarze nie są zadowoleni ze stylu, ale też treningów. Biegają podczas nich zbyt dużo i, w ich opinii, biegają bez celu - czytamy na wspomnianym portalu.
- Bardziej doświadczeni zawodnicy rozmawiali już z Ten Hagiem. Przekazali mu swoje uwagi dotyczące zarządzania. W oparciu o swoją przeszłość w najlepszych klubach stwierdzili, że Ten Hag powinien być bardziej empatyczny. (...) Sam Ten Hag nie zamierza się jednak nawracać i będzie działał po swojemu - podsumowano.
Przypomnijmy, że obecny szkoleniowiec Manchesteru United pozostaje skonfliktowany z Jadonem Sancho. Wcześniej zaś odsunął od składu Cristiano Ronaldo i Harry'ego Maguire'a. Anglik wrócił ostatnio do składu i pełni wiodącą rolę w formacji defensywnej.
Mimo licznych uwag dotyczących 53-latka nie wyklarował się oczywisty kandydat do przejęcia piastowanego przez niego stanowiska. Bieżący kontrakt doświadczonego szkoleniowca jest ważny do 30 czerwca 2025 roku. Na ten moment "Czerwone Diabły" są 7. w Premier League, zaś w Lidze Mistrzów muszą drżeć o awans z grupy.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk04 Dec 2023 · 21:38
Źródło: Sky Sports

Przeczytaj również