Poznaliśmy rywala Polaków w półfinale mistrzostw Europy. Wielka niespodzianka!

CEV
Poznaliśmy rywala reprezentacji Polski w półfinale mistrzostw Europy. Niespodziewanie będzie nim Słowenia, która w ćwierćfinale wygrała z Rosją 3:1.
Przed meczem za faworyta uznawano reprezentację Rosji, która broniła tytułu mistrzowskiego. Słoweńcy, którzy grali przed własną publicznością, od samego początku postawili rywalom bardzo trudne wymagania. Pierwszy set był wyrównany, a współgospodarze turnieju inicjatywę przejęli dopiero w końcówce gry. Dzięki temu wygrali 25:23.
Pokrzepieni dobrym rozpoczęciem meczu Słoweńcy poszli za ciosem - na początku drugiego seta prowadzili nawet 5:1. Rosjanie usiłowali odrabiać straty, ale długo nie potrafili zbliżyć się do rywali na mniej niż trzy punkty. Udało im się to dopiero w drugiej fazie seta, ale różnica między drużynami zmniejszyła się do jednego oczka tylko na moment. W końcówce znów więcej zimnej krwi zachowali Słoweńcy, którzy jeszcze raz odskoczyli przeciwnikom i wygrali 25:22.
Rosjanie przebudzili się w trzecim secie, którego rozpoczęli z przytupem - prowadzili nawet 9:2. Dużej przewagi nie zmarnowali, choć Słoweńcy walczyli dzielnie i w końcówce partii zdołali odrobić część strat. Ostatecznie Rosja wygrała 25:21.
Czwarty set toczył się pod dyktando Słoweńców, którzy prowadzili niemal od samego początku gry i sprawie powiększali swoją przewagę. W krytycznym momencie wynosiła już sześć punktów - po trzech udanych akacjach z rzędu Słowenia wyszła na 18:12. Rosjanie nie potrafili już zareagować. Współgospodarze imprezy wygrali 25:21.
Mecz Polska - Słowenia odbędzie się 26 września. Przewagę własnego parkietu będą mieli rywale biało-czerwonych - spotkanie zostanie rozegrane w Lublanie.
Słowenia - Rosja 3:1