Premier League: Tottenham lepszy od Evertonu

CosminIftode / shutterstock.com
Tottenham Hotspur przed własną publicznością pokonał Everton FC 4:0 (1:0) w meczu 23. kolejki angielskiej ekstraklasy.
Gospodarze pierwszego gola na Wembley Stadium strzelili w 25. minucie, a jego autorem był Son Heung-Min. Wówczas Serge Aurier dograł piłkę w pole karne, a Heung-Min Son umieścił ją w pustej bramce.
Po zmianie stron w ekipie "Kogutów" królował Harry Kane, który dwa razy wpisał się na listę strzelców. Reprezentant Anglii najpierw w 47. minucie pewnym uderzeniem wykończył akcję po zagraniu Heung-Min Sona, a następnie w 59. minucie pokonał golkipera rywali uderzeniem z bliskiej odległości.
Wynik na 4:0 w 82. minucie ustalił Christian Eriksen. Reprezentant Danii wykorzystał zagranie piętą Dele Alliego i oddał mocny, skuteczny strzał z krawędzi pola karnego.
Podopieczni Maurizio Pochettino zajmują obecnie piąte miejsce w ligowej tabeli, z kolei zawodnicy Sama Allardyce'a plasują się na dziewiątej pozycji.