OD 15:00
Obejrzyj w
Pogadajmy o piłce
Subskrybuj
  • Zbigniew Boniek gościem specjalnym "Pogadajmy o piłce"

Prezes PZPN chwalony za zatrudnienie Michniewicza. "Podjął najlepszą decyzję dla polskiej piłki"

Prezes PZPN chwalony za zatrudnienie Michniewicza. "Podjął najlepszą decyzję dla polskiej piłki"
Rafał Oleksiewicz/Pressfocus
Autor: Kamil Kobielski 22 Maj 2022 | 15:50
Michał Probierz był gościem naszego studia. Znany polski trener w programie "Pogadajmy o piłce", który jest dostępny na naszym kanale Youtube, pochwalił Cezarego Kuleszę, prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, za zatrudnienie Czesława Michniewicza na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski.
Michał Probierz w poprzednim roku po czterech latach odszedł z Cracovii. Następnie 49-letni objął Bruk-Bet Termalicę Nieciecza, jednak na stanowisku trenera zespołu spędził raptem dwa dni. Od stycznia nie pracuje w żadnej drużynie, jednak według medialnych informacji wkrótce może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski U-21.
Dalsza część tekstu pod wideo
W programie Tomasz Włodarczyk zapytał Probierza, czy prowadził rozmowy ws. przejęcia roli trenera kadry narodowej pierwszego zespołu. Trener ujawnił, że nie był brany pod uwagę na to stanowisko, a przy okazji ocenił decyzję Cezarego Kuleszy związaną z nominacją Czesława Michniewicza na nowego szkoleniowca reprezentacji.
- To był najlepszy wybór, jaki mógł zrobić prezes Kulesza. Trzeba pamiętać, że Czesław Michniewicz ma bardzo duże doświadczenie, jeżeli chodzi o prowadzenie kadry i rozgrywanie meczów barażowych. Tutaj akurat wybranie trenera, który nigdy nie prowadził żadnej kadry, byłoby złe dla niego samego. Nie zdążyłby się nauczyć, bo by odpadł - powiedział.
- A Czesiek jest i dobrym trenerem, i strategiem. Uważam, że prezes Kulesza, że wszystkie animozje - które gdzieś ktoś kiedyś mówił, że były - schował do szuflady. Podjął najlepszą decyzję dla polskiej piłki i uważam, że to w danym momencie był najlepszy wybór, jeżeli chodzi o Cześka - podsumował.
Cytowany fragment od [1:12:55]:
Przy okazji zachęcamy Was do subskrybowania nas TUTAJ, dzięki czemu będziecie na bieżąco z naszymi kolejnymi materiałami i programami, w których nie zabraknie fantastycznych gości.
Źródło: własne

Dyskusja 20