Primera Division: Deportivo znów zwycięskie, Tytoń na ławce

Albert galiza, wikicommons
Deportivo La Coruna wygrało u siebie z Getafe CF 2:1 (0:0) w pierwszym sobotnim meczu siódmej kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Riazor całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych oglądał Przemysław Tytoń. Jego konkurent Rumun Costel Pantilimon dziesięć minut po przerwie musiał wyciągać piłkę z siatki, po tym jak płaskim strzałem w długi róg zaskoczył go Senegalczyk Amath Diedhiou, który wcześniej świetnie zwiódł w polu karnym efektownym zwodem obrońcę gospodarzy.
Wyrównał jedenaście minut później również uderzeniem z pola karnego w długi róg Lucas Perez, który wykorzystał przytomne zagranie z prawej strony boiska od Juanfrana. Trzy minuty przed końcem losy konfrontacji rozstrzygnął sprytnym technicznym strzałem z kilku metrów Rumun Florin Andone.
Dzięki drugiej wygranej w sezonie zespół z Galicji opuścił strefę spadkową i awansował na piętnaste miejsce w tabeli. Beniaminek z Kastylii doznał natomiast trzeciej porażki w bieżących rozgrywkach i spadł na jedenastą lokatę w klasyfikacji.