Primera Division: Kolejne zwycięstwo Celty Vigo

Jsmq, wikicommons
Celta Vigo pokonała przed własną publicznością SD Eibar 2:0 (0:0) w pierwszym sobotnim meczu 25. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Balaidos gospodarze objęli prowadzenie jedenaście minut po przerwie, kiedy to Emre Mor zagrał precyzyjnie w pole karne, gdzie Iago Aspas mocnym uderzeniem w krótki róg nie dał szans golkiperowi rywali.
Jedenaście minut przed końcem Hugo Mallo podał do wychodzącego na czystą pozycję Maximiliano Gomeza i Urugwajczyk pewnym płaskim strzałem podwyższył wynik konfrontacji.
Dzięki dziesiątej wygranej w sezonie zespół z Galicji awansował na siódme miejsce w tabeli. Drużyna z Kraju Basków doznała natomiast dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i spadła na ósmą lokatę w klasyfikacji. Obie ekipy dzieli w tym momencie tylko różnica bramek na korzyść podopiecznych Juana Carlosa Unzue.