Primera Division: Pewne zwycięstwo Getafe

Heradiom, wikipedia
Getafe CF pokonało u siebie Celtę Vigo 3:0 (1:0) w jedynym poniedziałkowym meczu 24. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Coliseum Alfonso Perez prowadzenie ekipie z przedmieść Madrytu zapewnił osiem minut przed przerwą Angel, który na połowie rywali minął obrońcę i popisał się precyzyjnym uderzeniem z dystansu.
Sześć minut po zmianie stron podwyższył z kilku metrów Jorge Molina, któremu świetnie dogrywał w pole karne autor pierwszego trafienia. Najlepszy na murawie Angel pięć minut przed końcem przypieczętował jeszcze uderzeniem pod poprzeczkę z bliska sukces zespołu z Kastylii.
"Azulones" dzięki ósmej wygranej w sezonie awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli. Zespół z Galicji doznał natomiast dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i spadł na jedenastą lokatę w klasyfikacji.