Primera Division: Podział punktów w Galicji

youtube.com
Celta Vigo zremisowała u siebie z Getafe CF 1:1 (1:0) w drugim czwartkowym meczu 5. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio de Balaidos gola dla gospodarzy zdobył dwadzieścia minut przed przerwą Maximiliano Gomez. Urugwajczyk wykorzystał świetne zgranie piłki głową od Hugo Mallo i nie dał szans golkiperowi beniaminka w sytuacji sam na sam.
Wyrównał minutę przed końcem Angel Rodriguez, który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę wykończył w polu karnym znakomite płaskie zagranie z prawej strony od Alvaro Guerrero.
Zespół z Galicji po pierwszym podziale punktów w tym sezonie przesunął się na siedemnaste miejsce w tabeli. "Azulones" z Kastylii zremisowali po raz drugi w bieżących rozgrywkach i awansowali na czternastą lokatę w klasyfikacji. Obie drużyny dzieli tylko "oczko".