Primera Division: Ważne zwycięstwo Levante

facebook.com/LevanteUD (drużyna Levante)
Piłkarze Levante UD pokonali u siebie UD Las Palmas 2:1 (1:0) w niedzielnym meczu 31. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Na Estadio Ciudad de Valencia pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Coke. W 35. minucie hiszpański obrońca uderzeniem z linii bramkowej zdołał pokonać golkipera rywali.
Po zmianie stron goście doprowadzili do wyrównania za sprawą trafienia Davida Garcii. 24-latek w 50. minucie dopadł do piłki zagranej przez Jonathana Callerii i strzałem tuż przy lewym słupku umieścił piłkę w siatce.
Bramkę na wagę zwycięstwa Levante zdobył w doliczonym czasie gry Jose Campana, a przy jego trafieniu asystował Jose Morales.
Gospodarze spotkania kończyli mecz w dziewiątkę. Najpierw w 86. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Coke, a w doliczonym czasie gry z boiska został wyrzucony Ruben Rochina.
Zespół w Walencji zajmuje obecnie 17. miejsce w tabeli La Liga, natomiast drużyna z Wysp Kanaryjskich plasuje się na 19. pozycji.