Przełamanie FC Barcelony w Lidze Mistrzów. Zwycięskie męczarnie na Camp Nou [WIDEO]

Autor: Daniel Makarewicz 20 paź 2021 | 20:36
FC Barcelona odniosła pierwsze zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów. "Duma Katalonii" nie zachwyciła, ale ostatecznie pokonała Dynamo Kijów 1:0 (1:0). Z kolei Red Bull Salzburg uporał się z VfL Wolfsburg.
Już w 2. minucie "Blaugrana" miała pierwszą okazję do zdobycia gola. Dest uderzał głową z piątego metra, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.
Z kolei w 18. minucie przed szansą stanął Luuk de Jong. Snajper minimalnie się pomylił po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Holender kilka chwil później znów zagroził bramce rywali. Warto odnotować, że ten strzał było pierwszym celnym uderzeniem Barcy w tej edycji Ligi Mistrzów.
Napór "Dumy Katalonii" rósł z każdą chwilą. W końcu gospodarzom udało się objąć prowadzenie. Pique urwał się obrońcom i pewnie wykończył akcję.
Do przerwy było 1:0. W drugiej połowie na boisku pojawił się Ansu Fati. 18-latek mógł podwyższyć wynik, ale po błędzie bramkarza nie trafił w światło bramki.
W końcówce Barca nieco spuściła z tonu. Mistrzowie Ukrainy starali się zagrozić bramce Ter Stegena, ale ostatecznie niemiecki golkiper zdołał zachować czyste konto.
Barcelona wygrała i tym samym przełamała serię pięciu kolejnych meczów w Lidze Mistrzów bez zwycięstwa. Tomasz Kędziora przebywał na boisku do 78. minuty.
1 - 0
20 paź 2021 | 18:45 (zakończony)

Przebieg meczu

61'
D. Garmash
(V. Supriaga)
(C. de Pena)
68'
85'

śr. wiek: 25.2 lat
W innym dzisiejszym meczu Red Bull Salzburg wygrał z VfL Wolfsburg 3:1 (1:1).
Mistrzowie Austrii spotkanie zaczęli od mocnego uderzenia. Do siatki rywali trafił Adeyemi.
Piłkarze "Wilków" szybko odrobili tę stratę. Na listę strzelców wpisał się Nmecha. 22-latek uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
Ostatecznie trzy punkty zostały w Salzburgu. W 65. minucie Okafor dał o sobie znać, a niecały kwadrans później szwajcarski zawodnik zadał kolejny cios.
3 - 1

3'
K. Adeyemi
65'
N. Okafor
70'
N. Capaldo
72'
B. Fernandes
77'
N. Okafor
86'
D. Guindo
(K. Adeyemi)
87'

1504 PLN

Oferta powitalna 1504 PLN złożona z aż trzech bonusów! 235 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1534 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 34 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 44

20 paź 20:39
0
Tak, to były męczarnie. I to z beznadziejnym Dynamem. To pokazuje, w którym miejscu jest teraz Barca, niestety.