Przełamanie Kovacicia nie pomogło Chelsea. Porażka "The Blues" z Evertonem

CosminIftode / shutterstock.com
Everton FC wygrał u siebie z Chelsea 3:1 (1:0) w meczu 16. kolejki Premier League. Dla "The Toffees" to piąte zwycięstwo w sezonie. Londyńczykom nie pomógł nawet premierowy gol Mateo Kovacicia w rozgrywkach Premier League.
Strzelanie dla Goodison Park rozpoczął w 5. minucie Richarlison, który trafił głową po dośrodkowaniu Djibrila Sidibe. Dla Brazylijczyka to trzeci kolejny mecz z golem.
Na początku drugiej połowie prowadzenie gospodarzy podwyższył Dominic Calvert-Lewin, wykorzystując sytuację sam na sam.
"The Blues" odpowiedzieli szybko, kiedy w 52. minucie Mateo Kovacić oddał skuteczny strzał z dystansu.
Goście szukali swoich szans na wyrównanie, ale pod koniec spotkania ponownie popełnili błąd w obronie, co wykorzystał Calvert-Lewin, ustalając rezultat na 3:1 dla "The Toffees".
W tabeli Premier League Chelsea zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem 29 punktów. Natomiast Everton opuścił strefę spadkową, jest czternasty, mając na koncie 17 punktów.
Maciej Pietrasik07 Dec 2019 · 15:31