PSG przełamało się w Ligue 1! Pudło Mbappe w końcówce, gole Messiego i Ramosa [WIDEO]

PSG wygrało 2:0 wyjazdowy mecz z OGC Nice. Paryżanie tym samym przełamali się po dwóch porażkach z rzędu, choć nie zachwycili stylem. Mimo to umocnili się na pozycji lidera francuskiej Ligue 1.
Podrażnione dwiema porażkami z rzędu PSG od początku chciało zaznaczyć swoją przewagę. Początek meczu dla gości nie był jednak zbyt udany. Już w dziesiątej minucie spotkania trener Christophe Galtier musiał dokonać wymuszonej zmiany. Boisko z powodu kontuzji opuścił Renato Sanches, którego zastąpił Fabian Ruiz.
Po niezłym kwadransie w wykonaniu PSG do głosu doszli gospodarze. Aktywny w ataku był Nicolas Pepe, który najpierw próbował strzału z dystansu, a po chwili odgrywał do Aarona Ramseya. Obie akcje nie przyniosły jednak sukcesu. Nicea wyglądała coraz lepiej, a PSG przez dłuższy fragment musiało się bronić.
Na odpowiedź gości nie trzeba było dług czekać. W 22. minucie meczu w słupek uderzał Danilo, a cztery minuty później wynik meczu otworzył Lionel Messi, który wykorzystał podanie Nuno Mendesa.
W kolejnych minutach tempo gry nie było oszałamiające. W jednej z akcji przekombinował Kylian Mbappe, pod drugą z bramek gospodarze czyhali na błąd PSG. I w końcu się doczekali. Niefrasobliwe zagranie Sergio Ramosa mógł wykorzystać Khephren Thuram, ale jego próba została zablokowana.
Thuram dobrym podaniem obsłużył w 43. minucie Pepe. To powinno zakończyć się bramką, ale starcie z Iworyjczykiem wygrał Gianluigi Donnarumma. Mimo to Nicea nie zwalniała tempa w końcówce pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu Ramseya główkował Terem Moffi, ale ponownie górą był bramkarz PSG, który miał ogromny wkład w utrzymanie prowadzenia do przerwy.
Po zmianie stron ponownie do głosu doszli gospodarze. W 51. minucie do remisu mógł doprowadzić Dante, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Chwilę później Donnarumma znów musiał wykazać się refleksem po strzale Pepe.
Po mocnym wejściu w drugą połowę piłkarze Nicei nieco spuścili z tonu. Aktywniejsi natomiast byli goście, chociaż nie potrafili stworzyć klarownych sytuacji. W odpowiedzi znów nacierać zaczęli gospodarze. Donnarumma w 70. minucie obronił strzał Jean-Claira Todibo, a chwilę później Thuram nie zrozumiał się z Ramseyem i nieźle zapowiadająca się akcja spełza na niczym.
Zapędy Nicei mocno ostudzili piłkarze PSG. W 76. minucie meczu na listę strzelców wpisał się Sergio Ramos po dośrodkowaniu Messiego z rzutu rożnego.
Piłkarze z Nicei ponownie starali się odpowiedzieć na bramkę rywali, ale brakowało im skuteczności. W zdobyciu bramki kontaktowej mógł pomóc Danilo. Po jego niefortunnej interwencji piłka odbiła się jednak od poprzeczki bramki strzeżonej przez Donnarummę. Już w samej końcówce meczu kolejnego gola mógł dołożyć Mbappe, ale fatalnie spudłował po podaniu od Messiego.
Marcin Przesmycki08 Apr 2023 · 22:54