Przełamanie Wisły Kraków. Łatwa wygrana “Białej Gwiazdy” w Łęcznej

Krzysztof Porębski / PressFocus
Wisła Kraków pokonała na wyjeździe Górnika Łęczna 3:1 w ostatnim sobotnim meczu piątej kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dla podopiecznych Adriana Guli było to pierwsze zwycięstwo od inauguracji sezonu.
Goście wyszli na prowadzenie w 20. minucie spotkania, kiedy w pole karne rywali wpadł Michal Skvarka. Słowak z łatwością ograł następnie jednego z przeciwników, po czym ze spokojem umieścił piłkę w siatce. Dla 29-letniego pomocnika było to pierwsze trafienie w Ekstraklasie.
Wiślacy rozstrzygnęli losy meczu niedługo po przerwie. Najpierw niesamowitym trafieniem, które zobaczycie TUTAJ (warto!), popisał się Yaw Yeboah.
Kilkanaście minut później przewagę krakowian podwyższył z kolei Felicio Brown Forbes, który zastępował w podstawowym składzie chorego Jana Klimenta.
Gospodarzy stać było na zdobycie gola honorowego. W 74. minucie, po dynamicznej akcji rezerwowego Przemysława Banaszaka, piłkę do własnej bramki skierował środkowy obrońca Wisły, Michal Frydrych.
Górnik Łęczna, który nadal czeka na pierwszą wygraną po awansie do Ekstraklasy, spadł na ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Wisła Kraków przynajmniej tymczasowo wskoczyła na czwartą lokatę w klasyfikacji.
Wojciech_Falenta 21 Aug 2021 · 21:51