Przemysław Frankowski chwalony przez francuskie media. "Perfekcyjne dośrodkowanie do Sotoki"

Lukasz Sobala / Press Focus
Przemysław Frankowski w piątkowy wieczór zaliczył czwartą asystę w tym sezonie Ligue 1. Reprezentant Polski był chwalony przez dziennikarzy "L'Equipe", którzy docenili jego dogranie do Floriana Sotoki.
Mecz z Angers początkowo nie układał się po myśli gospodarzy. Po przerwie Lens ruszyło jednak do odrabiania strat. Spory wpływ na oba gole dla swojej drużyny miał Przemysław Frankowski.
Reprezentant Polski brał czynny udział w akcji, która dała wyrównanie Lens. W 55. minucie popisał się natomiast asystą przy golu Floriana Sotoki, posyłając dośrodkowanie z lewej strony boiska.
Komplementów piłkarzowi nie szczędzą francuskie media. Dziennikarze "L'Equipe" chwalą graczy Lens za akcję, która dała im prowadzenie w piątkowym spotkaniu.
- Lens zapoczątkowało akcję bramkową na 2:1 w pierwszej minucie genialnym powrotem Danso, przejściem piłki od Fofany do Frankowskiego i perfekcyjnym dośrodkowaniem tego ostatniego do Sotoki. Dzięki temu, Lens odzyskało przewagę, której jednak ostatecznie drużyna nie utrzymała - napisano.
Frankowski otrzymał od francuskiego dziennika "szóstkę" w dziesięciostopniowej skali. To jedna z najwyższych ocen w drużynie gospodarzy. Identyczną dostało jeszcze czterech innych piłkarzy Lens.
Reprezentant Polski w tym sezonie rozegrał 15 spotkań w rozgrywkach Ligue 1. W tym czasie zdobył cztery bramki i zanotował cztery asysty. Latem zapłacono za niego 2,3 miliona euro.
Maciej Pietrasik27 Nov 2021 · 09:19
Źródło: L'Equipe/TVP Sport