Kolejny znakomity mecz Przemysława Frankowskiego. Czwarta asysta Polaka w rozgrywkach Ligue 1 [WIDEO]

Screen z Twittera
Przemysław Frankowski od czasu przenosin do Lens znakomicie prezentuje się we francuskiej Ligue 1. W piątkowym meczu z Angers Polak zaliczył czwartą asystę w obecnych rozgrywkach.
Powrót do Europy okazał się dla reprezentanta Polski strzałem w dziesiątkę. Przemysław Frankowski szybko wywalczył sobie pewne miejsce w składzie Lens. W podstawowej jedenastce wyszedł także przeciwko Angers.
W pierwszej połowie spotkanie nie układało się po myśli gospodarzy. Do przerwy dość niespodziewanie przegrywali oni 0:1 po golu Boufala z 40. minuty meczu.
Po przerwie Lens wzięło się jednak do roboty i szybko wyszło na prowadzenie. Duży udział miał w tym Frankowski, który uczestniczył w obu akcjach bramkowych.
W 48. minucie reprezentant Polski dograł na lewe skrzydło do Haidary'ego, ten dośrodkował w pole karne, a z wrzutki skorzystał Kakuta, doprowadzając do remisu.
Siedem minut później było już 2:1 dla Lens, a tym razem to Frankowski znalazł się po lewej stronie boiska i świetnie obsłużył partnera. Najpierw wyprzedził obrońcę rywali, a po chwili wrzucił futbolówkę do Sotoki.
Francuski napastnik nie miał problemów z wykorzystaniem tej okazji. Dla Polaka była to czwarta asysta w tegorocznych rozgrywkach Ligue 1. Ma także na koncie cztery gole.
Ostatecznie Lens nie zdołało jednak wygrać piątkowego spotkania. Zakończyło się ono rezultatem 2:2. W 70. minucie do wyrównania doprowadził Romain Thomas.
Maciej Pietrasik26 Nov 2021 · 22:25