Przepiękne trafienia Cristiano Ronaldo! 101 goli Portugalczyka w drużynie narodowej

Cristiano Ronaldo dwa razy wpisał się na listę strzelców w meczu Szwecja - Portugalia w Lidze Narodów. Jego drużyna ostatniecznie wygrała 2:0. 35-latek ma już na koncie 101 goli zdobytych w drużynie narodowej.
Portugalczycy od początku spotkania ze Szwecją dążyli do zdobycia bramki. Aktywny był Cristiano Ronaldo, który miał szczególną motywację. 35-latek walczył o setne trafienie w meczu drużyny narodowej.
W 26. minucie portugalski gwiazdor był bliski szczęścia, ale jego strzał z siedmiu metrów zdołał obronić golkiper rywali. Kilka chwil później Robin Olsen znów zatrzymał rozpędzonego Ronaldo, który uderzył piłkę przy bliższym słupku.
Tuż przed gwizdkiem na przerwę pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki wreszcie dopiął swego. Najpierw z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Svensson, a sędzia podyktował rzut wolny. Do futbolówki podszedł Ronaldo i perfekcyjnie przymierzył, nie dając szans szwedzkiemu bramkarzowi.
To nie był koniec popisu reprezentanta Portugalii. W 72. minucie Ronaldo po raz kolejny pokazał mistrzowski kunszt, gdy technicznie uderzył sprzed pola karnego. Piłka wpadła do siatki nad interweniującym Olsenem.
Portugalczyk potrzebuje jeszcze 9 trafień, by uzyskać status najlepszego strzelca dla reprezentacji w historii futbolu. Obecnie klasyfikacji przewodzi Irańczyk Ali Daei.