Przepiękny gol młodego wychowanka FC Barcelony! "Duma Katalonii" depcze po piętach Atletico [WIDEO]

Przepiękny gol młodego wychowanka Barcelony! "Duma Katalonii" depcze po piętach Atletico [WIDEO]
Pressfocus
Barcelona pokonała Osasunę 2:0. Ozdobą spotkania było trafienie Ilaixa Moriby, młodego wychowanka "Blaugrany".
Chociaż terminarz Katalończyków jest niezwykle napięty, Ronald Koeman posłał dziś w bój większość największych gwiazd drużyny. Początek spotkania należał jednak do gospodarzy z Pampeluny. W 14. minucie Enrique Barja mógł wyprowadzić Osasunę na prowadzenie, ale jego uderzenie sparował Marc-Andre ter Stegen.
Kilka minut później wydawało się, że Barcelona będzie grać w przewadze. Bramkarz rywali, Sergio Herrera obejrzał czerwoną kartkę, po tym jak interweniował ręką poza polem karnym. Powtórki pokazały, że w fazie budowania akcji Leo Messi był na spalonym. Zgodnie z chronologią anulowano całą akcję, a golkiper mógł pozostać na murawie.
Herrera nie dał jednak rady zatrzymać Jordiego Alby. W 30. minucie lewy obrońca urwał się rywalom i mocnym strzałem pod poprzeczkę zapewnił Barcelonie prowadzenie.
Po tej bramce Barcelona spokojnie kontrolowała przebieg spotkania. Goście z Camp Nou częściej utrzymywali się przy piłce, a rywale rzadko zapuszczali się pod bramkę ter Stegena.
W drugiej połowie Koeman zdecydował się dać odpocząć kilku ważnym zawodnikom. Za Antoine'a Griezmanna na murawie pojawił się Martin Braithwaite, a Sergio Busquetsa zmienił Ilaix Moriba.
I to właśnie 18-latek w 83. minucie popisał się przepięknym trafieniem. Pomocnik dostał piłkę przed polem karnym, przyjęciem zwiódł rywala, a jego strzał lewą nogą wylądował w okienku bramki Sergio Herrery.
Był to pierwszy gol wychowanka Barcelony w seniorskiej karierze. Jednocześnie Ilaix Moriba ustalił wynik spotkania.
Po tym zwycięstwie "Barca" traci już tylko dwa punkty do liderującego Atletico. Podopieczni Simeone rozegrali jednak dwa spotkania mniej.
Adam Kłos06 Mar 2021 · 22:48