Przerwana seria Roberta Lewandowskiego. Asysta Polaka, Bayern Monachium rozbił Fortunę Düsseldorf [WIDEO]

Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Bayern Monachium pokonał Fortunę Düsseldorf 4:0 (0:3) w wyjazdowym meczu 12. kolejki Bundesligi. Asystę przy ostatnich trafieniu Bawarczyków zaliczył Robert Lewandowski.
Goście rozwiali wszelkie wątpliwości w pierwszej połowie. Zdobyli w niej trzy bramki. Na listę strzelców wpisali się Benjamin Pavard, Corentin Tolisso i Serge Gnabry.
Niemiec był bliski gola kilka minut wcześniej - po podaniu Roberta Lewandowskiego, ale po znakomitej akcji Polaka trafił zaledwie w słupek. Do przerwy było 3:0 dla gości.
W drugiej połowie Lewandowski polował na gola, który przedłużyłby jego bramkową serię. Niestety, Polak nie zdobył bramki, przez co jego seria meczów z golem zatrzymała się na jedenastu.
Jednakże nie był to dla "Lewego" mecz bez historii pod względem indywidualnym, bowiem zaliczył w nim pierwszą w tym sezonie Bundesligi asystę. Z jego podania skorzystał Philippe Coutinho.
Ostatecznie Bayern wygrał 4:0. Warto odnotować, że w ekipie gospodarzy w pierwszym składzie wyszedł Dawid Kownacki.